Rocznica Poetów w Czytelni Drukuj

Od czerwca ubiegłego roku w Czytelni Naukowej (ul. św. Wincentego 85) w każdy czwartek spotyka się Grupa Poetycka ZACISZE. Są to przeważnie, jak wskazuje nazwa grupy, tutejsi mieszkańcy lub osoby związane zawodowo z lokalną społecznością. Twórczość poetycka jest ich – jakże szlachetnym - sposobem uczestnictwa w kulturze.
Grupa stale powiększa swój skład, zachęceni przykładem i ciepłą atmosferą, dołączają coraz to nowi twórcy-amatorzy. Spotkania robocze polegają na wspólnym czytaniu i analizowaniu nowych prac albo przygotowaniach do występów przed publicznością.

Raz w miesiącu (zawsze w pierwsze czwartki o godzinie 17.00) odbywają się w Czytelni uroczyste wieczory poetycko-muzyczne z publicznością. Mieszkańcy polubili te spotkania, na które składają się piękne wiersze, doskonale wykonana muzyka klasyczna oraz domowe wypieki wykonawców, gości lub bibliotekarek. Wszyscy artyści, zarówno nieprofesjonalni jak i zawodowi, występują  honorowo, bez wynagrodzenia.
Atmosfera tych spotkań jest wyjątkowa, nie przypomina oficjalnych występów lecz rodzinne lub sąsiedzkie kulturalne biesiady. Kto raz spróbował, przychodzi na następne spotkanie jak do znajomego, zaprzyjaźnionego  domu.
Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze u nas nie byli, aby przyłączyli się do Grupy lub przyszli posłuchać jej utworów. Najbliższy wieczór poetycki odbędzie się 4 sierpnia.

dsc00162
dsc00164