Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72 Drukuj

Telefon 22 811 24 45
  poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00

start1 stop1 bwd1 fwd1

Biblioteka mieści się na piętrze pawilonu handlowego w pobliżu Gimnazjum nr 144 im. Szarych Szeregów. Sąsiaduje z Biblioteką dla Dzieci i Młodzieży nr 40.

Udostępnianie
Użytkownikiem naszej biblioteki może zostać każdy, bez względu na to, czy posiada stałe zameldowanie na terenie Warszawy (wystarczy pobyt tymczasowy). Zapisu dokonujemy na podstawie dokumentu tożsamości. Młodzież niepełnoletnia potrzebuje zgody i poświadczenia rodziców.
W indywidualnych przypadkach istnieje możliwość dostarczania książek do domu.

Zbiory
- księgozbiór ok. 27 tys. woluminów zawierający duży wybór powieści obyczajowych, sensacyjnych, romansów
- szczególnie rozbudowany i stale uzupełniany DZIAŁ FANTASTYKI
- duży wybór książek historycznych, z dziedziny psychologii, literaturoznawstwa i medycyny
- duży wybór biografii

Usługi
- stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu
- możliwość wykonywania wydruków (także kolorowych)
- skaner
- ksero
- bezpłatny dostęp do Internetu dla posiadaczy laptopów
- „książka za grosik”

Hot-Spot
przewodowy (Ethernet) i bezprzewodowy (WiFi) dostępu do Internetu - nieodpłatnie

Atrakcje
Od 2004 r. w bibliotece działa Galeria „U Bibliotekarek” organizując wystawy twórców – amatorów.

Serdecznie zapraszamy!

IBUK Libra