Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40 Drukuj

poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00

start1 stop1 bwd1 fwd1

Księgozbiór i czasopisma
- literatura piękna dla dzieci i młodzieży oraz do czytania dzieciom.
- literatura popularnonaukowa dla różnych poziomów wiekowych dzieci i młodzieży.

Lektury dla szkół wszystkich szczebli.
- opracowania do wszystkich przedmiotów nauczania dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.
- literatura z: psychologii, pedagogiki, rehabilitacji i medycyny, dotycząca różnych niepełnosprawności.
- „Biblioteczka rodziców” – książki z dziedziny psychologii, pedagogiki i wychowania, przeznaczone dla rodziców, opiekunów i wychowawców.
- czasopisma dziecięce i młodzieżowe o tematyce społecznej, szkolnej oraz przyrodniczej.
- literatura obcojęzyczna dostosowana do różnych poziomów umiejętności językowych.

Oferta dla niepełnosprawnych
- literatura przeznaczona dla rodziców, opiekunów i wychowawców dzieci i młodzieży specjalnej troski.
- winda dla niepełnosprawnych.

Stanowiska komputerowe
- stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.
- możliwość wydruku czarno-białego, kolorowego, skanowanie.

Galeria Sztuki "U Bibliotekarek"
- prezentowane są tutaj prace plastyczne mieszkańców Targówka - uczniów szkół naszej dzielnicy i uczestników kółek plastycznych klubów, świetlic, domów kultury, przedszkoli. Galeria wystawia prace plastyków amatorów i profesjonalistów.

Lekcje biblioteczne
W bibliotece odbywają się lekcje biblioteczne oraz zajęcia promujące książkę. Uczestnikami są przedszkolaki oraz uczniowie szkół – masowych i specjalnych.

DKK na Targówku

Dyskusje na temat...