Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 Drukuj

SDC12323
start1 stop1 bwd1 fwd1

O placówce
Wypożyczalnia nr 29 powstała w 1937 r. na Targówku przy ul. Piotra Skargi 20/21. Biblioteka założona przed II wojną światową, usytuowana w różnych miejscach dzisiejszej Dzielnicy, przetrwała każdą zmianę ustroju i podziału terytorialnego kraju. Aktualny stan to dorobek kilku pokoleń, wielu pracowników biblioteki.

Księgozbiór
Wypożyczalnia nr 29 posiada księgozbiór dla studentów wyższych szkół państwowych jak i niepaństwowych z następujących dziedzin wiedzy: pedagogika, historia, marketing, ekonomia, filozofia, psychologia. Uczniowie szkół średnich znajdą w bibliotece potrzebne lektury dotyczące: ekologii, biologii, geografii, chemii, historii, poezji, dramatu, literatury polskiej i obcej.
Czytelnicy dorośli mogą liczyć na duży wybór książek: obyczajowo - romansowych, historycznych, kryminalno- sensacyjnych, biograficznych. Zaś wielbiciele, pisarzy piszących współcześnie, znajdą niemal wszystkie ich pozycje. Wypożyczalnia nr 29 w swoich zbiorach dysponuje „dobrą”, ambitną literaturą.

Stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu
Komputeryzacja placówki oraz łącze internetowe, umożliwia użytkownikom korzystanie z szerokiego zakresu usług: pracy na komputerze, nagrywania, skanowania, drukowania. Pracownicy biblioteki oferują pomoc w poszukiwaniu typowych informacji: publicznych, użytkowych i bibliograficznych.

IBUK Libra

DKK na Targówku